???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Січень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Голова Держатомрегулювання 7 лютого 2018 року взяв участь у засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки версія для друку
Голова Держатомрегулювання 7 лютого 2018 року взяв участь у засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки

Голова Держатомрегулювання Григорій Плачкова 7 лютого 2018 року взяв участь у засіданнях Підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки та Комітету  з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України. 

Під час засідань розглядався законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії», розроблений Державною інспекцією ядерного регулювання України та підтриманий Кабінетом Міністрів України 27 грудня 2017 року.

Нагадаємо, що проект розроблений  Держатомрегулювання на виконання доручень Прем’єр-міністра України відповідно до звернення послів країн G7 в Україні та за результатами зустрічі Прем’єр-міністра України з ними.

В зверненні та під час зустрічі з послами ставилось питання про порушення незалежності органу ядерного регулювання України при прийнятті рішень. Порушення незалежності стало можливим в результаті поширення на державне регулювання безпеки використання ядерної енергії законів «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Законопроектом пропонується обмежити дію цих законів щодо дотриманням вимог безпеки використання ядерної енергії.

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії» є важливим не лише для забезпечення безпеки використання ядерної енергії, а й спрямований на підтримання іміджу України як держави, яка здатна дотримуватись міжнародних зобов’язань, взятих на себе шляхом участі в міжнародних конвенціях.

Міжнародними конвенціями (Конвенція про ядерну безпеку та Об'єднана конвенція) передбачено, що держава зобов’язана не тільки створити та підтримувати законодавчу та регулюючу основи для забезпечення безпеки, створити регулюючих орган, а й наділити цей орган належними повноваженнями, необхідними для виконання доручених йому обов'язків. 

Підкомітет з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки та Комітет  з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії» прийняти у першому читанні за основу.