???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Про участь Держатомрегулювання в операції «Навігатор-2» версія для друку
Про участь Держатомрегулювання в операції «Навігатор-2»

Як ми вже повідомляли на нашій веб-сторінці, представники Держатомрегулювання взяли активну участь у проведенні в першій половині 2017 року спільної операції «Навігатор», що проходила за підтримки Місії Європейського Союзу з надання прикордонної допомоги Україні та Республіці Молдова (EUBAM) і була направлена на протидію нелегальним переміщенням вогнепальної зброї, вибухових речовин, хімічних, біологічних ядерних та радіоактивних матеріалів через українсько-молдовський державний кордон.

       Беручи до уваги позитивні результати, отримані при її проведенні, EUBAM було прийнято рішення провести у другому півріччі 2017 року операцію «Навігатор-2», у якій взяли участь представники правоохоронних та регулюючих органів з ядерної та радіаційної безпеки України і Республіки Молдова, Румунії, Національне анти кримінальне агентство Великобританії, Європол, Генеральне управління Єврокомісії з оподаткування та митного союзу (TAXUD), Група експертів ЄС по боротьбі зі зброєю (EMPACT), Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів країн-членів Європейського Союзу (FRONTEX) та низка інших міжнародних правоохоронних інституцій.

        Активна фаза операції проходила  у вересні - жовтні 2017 року, за її результатами було вилучено значну кількість вогнепальної зброї та боєприпасів, в тому числі європейського та американського походження, з незаконного обігу вилучено джерело іонізуючого випромінювання, виявлене пункті пропуску через українсько-молдовський державний кордон «Тимково», не пропущений в Україну радіоактивний металобрухт, виявлений в порту м. Одеса. Також, 11-12 жовтня 2017 року в рамках операції EUBAM стосовно посилення боротьби з незаконним переміщенням через державний кордон України радіоактивних матеріалів Держатомрегулювання  спільно з Національним агентством з регулювання ядерної та радіаційної діяльності Республіки Молдова був організований та проведений у місті Кагул та порту Джурджулешти практичний тренінг з вищезазначеної тематики.

       Проведення вищезазначених операцій засвідчило здатність відповідних державних органів України ефективно протидіяти незаконному обігу радіоактивних матеріалів. Разом з тим, актуальними на теперішній час залишаються питання подальшого вдосконалення чинного законодавства, підготовки фахівців, організації взаємодії структур на етапах виявлення та реагування, покращення матеріально-технічного оснащення. На ці та інші цілі буде спрямована діяльність EUBAM при плануванні та реалізації наступних заходів.