???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Липень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Розпочато будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Україні версія для друку
Розпочато будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Україні

Голова Держатомрегулювання Григорій Плачков 9 листопада 2017 року взяв участь в урочистих заходах з нагоди початку будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, що споруджуватиметься в смт. Буряківка Чорнобильської зони відчуження.

 

 

В заході також взяли участь Віце-прем‘єр-міністр України Володимир Кістіон, Посол США в Україні Мері Йованович, представники Верховної Ради України, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, Голова ДАЗВ Віталій Петрук, Голова НКРЕКУ Дмитро Вовк, Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, президент американської компанії Holtec International Кріс Сінгх та представники місцевих органів влади.

 

 

Відкриваючи захід, Віце-прем‘єр-міністр України Володимир Кістіон зазначив, що будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива є реальним кроком на шляху до диверсифікації постачання в Україну ядерного палива. «Хотів би подякувати нашим атомникам і сказати, що тільки наша спільна злагоджена праця із дотримання тих пріоритетів та завдань, які ми ставимо перед собою, принесе успіх нашій державі. Успішна робота наших енергетиків, це не тільки енергетична безпека, це й політична безпека!» - зауважив Володимир Кістіон.

 

 

Під час урочистостей було відмічено, що проект Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, що споруджується за технологією американської компанії Holtec, відповідає найжорсткішим вимогам ядерної та радіаційної безпеки скомпельованим з українського та американського законодавства. Технології проекту перешкоджають вивільненню радіоактивним матеріалів, навіть при потенційному сторонньому впливі природного чи техногенного характеру.

 

 

Нагадаємо, що 6 липня 2017 року Держатомрегулювання видав ДП «НАЕК «Енергоатом» ліцензію на будівництво та введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.