???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Листопад 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Українська делегація з успіхом презентувала Національну доповідь з ядерної безпеки в Австрії версія для друку
Українська делегація з успіхом презентувала Національну доповідь з ядерної безпеки в Австрії

13 квітня 2017 року о 14.00 у Інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться прес-конференція «Участь України у Сьомій нараді Конвенції з ядерної безпеки».  У рамках заходу члени української делегації розкажуть про те, як проходила цьогорічна Сьома оглядова нарада Конвенції з ядерної безпеки, а також презентують основні аспекти Національної доповіді України. 

Керівник Держатомрегулювання Борис Столярчук, Голова ДАЗВ Віталій Петрук, представники Державної інспекції ядерного регулювання, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки та ДП НАЕК «Енергоатом» висвітлять сучасний стан ядерної та радіаційної безпеки в Україні, акцентувавши увагу на основних здобутках за останні три роки. Фахівці поділяться інформацією про рівень безпеки вітчизняних енергоблоків АЕС; законодавчі й регулюючі засади за напрямом; виконання Україною додаткових заходів, визначених за результатами проведення «стрес-тестів» після подій на АЕС «Фукусіма»; перетворення об’єкту «Укриття» в Чорнобильській зоні відчуження в екологічно безпечну систему та ін.

Особливу увагу на прес-конференції буде приділено результатам участі України у Сьомій оглядовій нараді Конвенції з ядерної безпеки. Під час Шостої оглядової наради Конвенції з ядерної безпеки, що проходила у 2014 році, учасники заходу визначили для України 4 Виклики, 3 з яких Україна успішно виконала, 4 Пропозиції, 3 з яких також виконано. Після презентації Національної доповіді України цьогоріч, за результатами всебічного обговорення країни-члени Конвенції шляхом консенсусу визначили 3 нові Виклики, 1 нову Пропозицію та відзначили 4 Хороші практики в Україні стосовно ядерної безпеки.

Серед нових Викликів:

1) Реорганізація Державної інспекції ядерного регулювання України в Комісію з ядерного регулювання на підставі спеціального Закону.

2) Продовження зусиль щодо повномасштабного виконання Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС, включаючи «пост-фукусімські» заходи.

3) Імплементація Директив ЄС та референтних рівнів WENRA до вітчизняного законодавства України з питань ядерної та радіаційної безпеки.

Деталі участі української делегації у Сьомій нараді Конвенції з ядерної безпеки – дізнатися можна, відвідавши прес-конференцію «Участь України у Сьомій нараді Конвенції з ядерної безпеки».

 

Адреса: Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ», м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

 

Акредитація ЗМІ:

Тарас Козулько, 050-938-60-43, kozulko@hq.snrc.gov.ua

Катерина Ставнічук, 067-385-33-01, stavnichuk@hq.snrc.gov.ua