???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Японсько-український проект з радіаційного моніторингу зони відчуження стартує в квітні 2017 року версія для друку
Японсько-український проект з радіаційного моніторингу зони відчуження стартує в квітні 2017 року

31 жовтня японська делегація відвідала з робочим візитом Державну інспекцію ядерного регулювання України. 

Відкрила зустріч заступник Голови Держатомрегулювання Тетяна Кілочицька. Вона ознайомила японську делегацію зі структурою Інспекції, її функціями, основними напрямами роботи, розповіла про стан справ щодо спорудження Нового безпечного конфайнменту у зоні відчуження й зауважила, що наразі проект знаходиться на фінальній стадії реалізації.

1

Японська делегація приїхала в Україну для підготовки спільного японсько-українського науково-технічного проекту «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивних майданчиків».

2

«Ми плануємо, що активна стадія проекту розпочнеться у квітні 2017 року й триватиме протягом п’яти років. Наразі наша ціль – з’ясувати всі деталі проекту, обговорити їх з українською стороною», – зазначив директор Відділу менеджменту навколишнього середовища Агентства міжнародного співробітництва Японії Казунао Шібата. 

3

Після детального обговорення, Заступник Голови Держатомрегулювання Тетяна Кілочицька запевнила присутніх у підтримці ідеї проекту й побажала учасникам успішної реалізації. Заступник директора з наукових питань Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Олексій Дибач запропонував у дослідженнях атмосферного повітря використовувати сучасну мобільну радіологічну лабораторію RanidSONNI з високоефективним стаціонарним радіометричним комплексом, що дозволяє ідентифікувати радіаційні аномалії, перевіряти продукти харчування, воду, повітря тощо на вміст радіоактивних речовин.