???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Серпень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Державна інспекція ядерного регулювання України надала ліцензію на експлуатацію Централізованого сховища для довгострокового зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання версія для друку
Державна інспекція ядерного регулювання України надала ліцензію на експлуатацію Централізованого сховища для довгострокового зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання

   Державна інспекція ядерного регулювання України надала ліцензію на експлуатацію Централізованого сховища для довгострокового зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання у обсязі проведення комплексних («гарячих») випробувань (введення в експлуатацію) цього об’єкта із застосуванням відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання   

 

Централізоване сховище для довгострокового зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (далі – ЦСВДІВ) споруджене на комплексі виробництв «Вектор» у зоні відчуження і призначене для прийому, сортування, обробки, кондиціонування, паспортизації та наступного довгострокового зберігання радіоактивних відходів у вигляді відпрацьованих джерел альфа-, бета-, гамма- і нейтронного випромінювання. ЦСВДІВ має забезпечити централізоване розміщення усього обсягу відпрацьованих ДІВ (близько 500 000 одиниць відпрацьованих ДІВ різних типів та конструкцій), які на сьогодні накопичені на майданчиках спеціалізованих підприємств з поводження з РАВ Державної корпорації «УкрДО «Радон», а також знаходяться у використанні у медицині, науці та промисловості.

Будівництво ЦСВДІВ здійснювалось протягом 2012 – 2015 років за підтримки Департаменту енергетики та кліматичних змін Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії в рамках ініціативи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення» та додаткової підтримки Європейського Союзу.

25.03.2016 Держтомрегулюванням прийнято рішення про переоформлення ДСП «ЦППРВ» ліцензії на право провадження діяльності з переробки радіоактивних відходів в частині внесення до цієї ліцензії змін стосовно ліцензування експлуатації Централізоване сховище для довгострокового зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ЦСВДІВ) на комплексі виробництв «Вектор». У зв’язку з цим, підприємству видано ліцензію № ОВ 001050 від 25.03.2016 на право провадження діяльності з переробки і зберігання РАВ, яка у тому числі, включає умови безпеки здійснення діяльності у обсязі проведення комплексних «гарячих» випробувань (введення в експлуатацію) ЦСВДІВ.

Рішення прийняте за результатами Державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки, представленої Оператором сховища - ДСП «ЦППРВ», ліцензійної документації. В ході експертизи було зроблено висновок, що ЦСВДІВ готове до проведення «гарячих» випробувань технологічних процесів поводження з РАВ у вигляді відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання, при дотриманні, визначених в наданій документації, меж та умов введення в експлуатацію об’єкта. Роботи проводитимуться за узгодженою Держтомрегулюванням Програмою проведення комплексних «гарячих» випробувань (введення в експлуатацію) ЦСВДІВ.

На сьогодні перша партія радіоактивних відходів, у вигляді відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання, від ДСП «Київський ДМСК» перевезена на ЦСВДІВ та розпочаті роботи в рамках комплексних «гарячих» випробувань (введення в експлуатацію) об’єкта.

Згідно з умовами ліцензії № ОВ 001050 від 25.03.2016 рішення про остаточну експлуатацію ЦСВДІВ буде прийнято Держатомрегулюванням за результатами аналізу звіту про проведення комплексних «гарячих» випробувань (введення в експлуатацію) ЦСВДІВ, доопрацьованих остаточного Звіту з аналізу безпеки ЦСВДІВ та іншої експлуатаційної документації.

 

Мал.1 Централізоване сховище для довгострокового зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання на комплексі виробництв «Вектор».