???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Відбулась четверта координаційна нарада представників Державної інспекції ядерного регулювання України з Норвезьким агентством з радіаційної безпеки версія для друку
Відбулась четверта координаційна нарада представників Державної інспекції ядерного регулювання України з Норвезьким агентством з радіаційної безпеки

1-2 березня 2016 року у м. Осло, Королівство Норвегія, відбулась четверта координаційна нарада представників Державної інспекції ядерного регулювання України (Держатомрегулювання) та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) з Норвезьким агентством з радіаційної безпеки (NRPA).

Нарада була присвячена обговоренню спільних проектів з удосконалення нормативно-правової бази з радіаційної безпеки та щодо поводження з радіоактивними відходами в Україні. Також, учасники розглянули нові напрями співробітництва у контексті висновків Звіту з оцінки загроз та напрямів Дорожньої карти співробітництва NRPA та Держатомрегулювання на 2016-2017 роки.

Сторони підтвердили зацікавленість у продовженні двостороннього співробітництва в сфері ядерної та радіаційної безпеки і висловили сподівання на розширення існуючих напрямків взаємодії в майбутньому.

Керівник програми співробітництва NRPA з регулюючими органами п.Малгоржата Сневе схвалила темпи та стан виконання в Україні проектів, присвячених розробці регулюючих вимог до безпеки поводження з радіоактивними відходами (проект «WASTE»), радіаційного захисту в медицині (проект «MEDICINE») та посилення контролю за урано-видобувними і урано-переробними об’єктами (проект «URAN»). Керівники цих проектів з боку України продемонстрували прогрес в ході їх реалізації.

Під час наради сторони обговорили нові проекти з розробки регуляторних документів з безпеки використання джерел іонізуючого випромінювання (проектна пропозиція «SOURCE») та щодо зняття з експлуатації ядерних установок (проектна пропозиція «DECOMISSIONING»), початок яких заплановано найближчим часом.

Наступна координаційна нарада між Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ та NRPA запланована на жовтень поточного року. Під час її, серед іншого, будуть обговорені нові проектні пропозиції за низкою напрямів, що визначені у Звіті з оцінки загроз та у Дорожній карті, а саме: безпека ядерних установок, перевезення радіоактивних матеріалів, та аварійна готовність і реагування.

Метою співробітництва між Держатомрегулювання та  Норвезьким агентством з радіаційної безпеки (NRPA) є приведення положень норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки у відповідність до вимог сучасних міжнародних норм безпеки (МАГАТЕ) та законодавства ЄС.