???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Представники Держатомрегулювання взяли участь у 36-му засіданні робочої групи з питань поводження з РАВ та зняття з експлуатації WENRA версія для друку
Представники Держатомрегулювання взяли участь у 36-му засіданні робочої групи з питань поводження з РАВ та зняття з експлуатації WENRA

Впродовж 22-26 лютого 2016 року представниками Держатомрегулювання було взято участь у 36-му засіданні робочої групи з питань поводження з радіоактивними відходами та зняття з експлуатації Асоціації західноєвропейських ядерних регулюючих органів (Working Group on Waste and Decommissioning (WGWD), Western European Nuclear Regulators Association (WENRA)), яке відбулось у м. Ліверпуль, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.

У 36-му засіданні взяли участь представники 17 європейських країн-членів WENRA: Чеської Республіки, Німеччини, Іспанії, Італії, Швейцарії, Болгарії, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Швеції, Фінляндії, Словаччини, Угорщини, Франції, Словенії, Бельгії, Нідерландів, Румунії та України.

Відповідно до порядку денного робоча група здійснила розгляд та обговорення першої редакції референтних рівнів безпеки, що увійдуть до звіту WENRA WGWD з питань переробки радіоактивних відходів (РАВ). Робоча назва звіту - «Радіоактивні відходи та відпрацьоване ядерне паливо. Поводження та кондиціонування. Референтні рівні безпеки» («Waste and Spent Fuel. Treatment and Conditioning. Safety Reference Levels»).

Впродовж засідання робочою групою також було розглянуто самооцінки національних вимог, що стосуються захоронення РАВ, на відповідність визначеним референтним рівням WENRA (108 рівнів). Зазначені самооцінки були представлені Угорщиною, Бельгією, Болгарією та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії.

У рамках гармонізації вимог НПА України з референтними рівнями безпеки WENRA та рекомендаціями МАГАТЕ у 2015 році Держатомрегулюванням було завершено виконання самооцінки вимог українських норм та правил безпеки з питань зняття з експлуатації на відповідність референтним рівням WENRA. Обговорення цієї самооцінки групою WGWD передбачається на наступному 37-у засіданні, проведення якого заплановано на кінець вересня 2016 року.

 

 

Довідково.

 Асоціація WENRA була заснована у 1999 році, як об’єднання вищого керівництва (голів) західноєвропейських регулюючих органів тих країн, де знаходиться  принаймні одна ядерна установка на етапі будівництва, експлуатації або зняття з експлуатації. У 2003 році перелік країн-членів WENRA було розширено у зв’язку з набуттям членства в Європейському Союзі нових країн.

До Асоціації WENRA входять: Бельгія, Болгарія, Чеська Республіка, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Італія, Литва, Нідерланди, Румунія, Словенія, Словаччина, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Україна.

Україна набула членства в Асоціації WENRA у 2015 році.

В якості країн-спостерігачів до Асоціації WENRA входять Австрія, Норвегія, Польща та Російська Федерація.

Основними завданнями Асоціації WENRA є:

- розвиток та вдосконалення методів незалежної оцінки безпеки ядерних установок, які грунтуються на поглиблених знаннях щодо цих установок;

- розробка загальних підходів, що стосуються питань забезпечення ядерної та радіаційної безпеки та її регулювання (розробка референтних рівнів безпеки), а також підтримка процесів гармонізації вимог безпеки при практичній діяльності.

Для реалізації вищезазначених завдань було засновано робочі групи, однією з яких є робоча група з питань поводження з радіоактивними відходами та зняття з експлуатації - WGWD.