???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Червень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
дата з:
по:


Головна » Дорадчі органи» Колегія» Постанови та рішення» Рішення Колегії Держатомрегулювання №10 від 10 вересня 2015 року версія для друку
Рішення Колегії Держатомрегулювання №10 від 10 вересня 2015 року

ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ

 

РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ

 

10 вересня 2015 р.                                         м. Київ                                 № 10

 

 

Про відзначення Розена Юрія Володимировича

Почесною грамотою Державної інспекції ядерного регулювання України

 

Розен Юрій Володимирович народився 14 травня 1937 року в місті Таганрог, Ростовська область (Російська Федерація).

Після закінчення в 1959 році Харківського політехнічного інституту працював: інженером-конструктором на Харківському заводі контрольно-вимірювальних приладів; начальником лабораторії, начальником відділу спеціального конструкторського бюро систем автоматичного управління; заступником начальника з наукової роботи, головним конструктором Харківського науково - промислового підприємства з систем автоматизованого управління; старшим викладачем Національного технічного університету «Харківській політехнічний інститут».

Розен Юрій Володимирович двічі є лауреатом премії Ради Міністрів СРСР, нагороджений орденом Трудового Червоного прапору, медалями СРСР, а також він є ветераном праці та має звання «Лучший изобретатель приборостроения».

З 2001 року по теперішній час Розен Ю.В. працює у Державному підприємстві «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» на посаді начальника лабораторії відділу аналізу безпеки керуючих та інформаційних систем АЕС.

При безпосередній участі Розена Ю. В., у якості відповідального виконавця, вирішуються складні науково-технічні задачі щодо нормування та оцінки безпеки
інформаційних і керуючих систем АЕС.

Зокрема, протягом останніх п’яти років Розеном Ю.В. виконано більше 50 державних експертиз ядерної та радіаційної безпеки стосовно таких аспектів, як класифікація систем та їх компонентів, електромагнітна сумісність, сейсмостійкість, валідація та приймальний контроль на підприємствах-виготовлювачах, кваліфікація обладнання на місці експлуатації тощо.

Розен Ю. В. є автором або співавтором 5 книг, 99 наукових статей, 26 винаходів, 65 міждержавних, національних та галузевих стандартів, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки, зокрема НП 306.2.202-2015 «Вимоги з ядерної та радіаційної безпеки до інформаційних та керуючих систем, важливих для безпеки атомних станцій», ГНД 306.7.02/2.041 «Методика оцінки відповідності інформаційних і керуючих систем, важливих для безпеки атомних станцій, вимогам з ядерної та радіаційної безпеки» тощо.

При особистій участі Розена Ю. В. розроблено й передано замовнику остаточну редакцію нормативного документа Міністерства енергетики та вугільної промисловості України «Інформаційні та керуючі системи, важливі для безпеки атомних станцій. Загальні технічні вимоги».

За час своєї діяльності в ДНТЦ ЯРБ Розен Ю.В. приймав участь у робочих зустрічах з іноземними й вітчизняними фахівцями при обговоренні питань, пов'язаних з підвищення безпеки ядерних установок в Україні, адаптацією чинних нормативних документів загальнопромислового характеру та їх використання для оцінки безпеки інформаційних і керуючих систем АЕС та їх компонентів.

Розен Ю.В. приймав участь при обговоренні питань під час робочих зустрічей в рамках контрактів:

-                    Tacis Project UK/TS/31 (U3.IA/03-2), Task 1 «Assistance to SNRCU in licensing of upgrading of electrical equipment of reactor control and protection system and neutron flux monitoring equipment», Subtask 1.2 «Decision on equipment mounting», March 2008;

-                    Tacis Project U1.04/05A «Modernization of electrical equipment SUZ and AKNP», August 2008.

              Розен Ю.В. відзначений Подякою Держатомрегуювання (наказ від 21.03.2012 №35-о) та Грамотою Держатомрегулювання (наказ від 19.12.2014 №271-о/1).

Розглянувши та обговоривши питання про відзначення Розена Юрія Володимировича Почесною грамотою Державної інспекції ядерного регулювання України, Колегія Держатомрегулювання

 

ВИРІШИЛА:

 

за високі виробничі та наукові досягнення, сумлінну працю, добросовісне відношення до виконання посадових обов’язків відзначити Почесною грамотою Державної інспекції ядерного регулювання України Розена Ю.В..

 

 

Голова Колегії 

 

С. Божко

 

 

 

Секретар Колегії

Т. Княжницька