???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Червень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
дата з:
по:


Головна » Дорадчі органи» Колегія» Постанови та рішення» Рішення Колегії Держатомрегулювання №9 від 10 вересня 2015 року версія для друку
Рішення Колегії Держатомрегулювання №9 від 10 вересня 2015 року

ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ

 

РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ

 

10 вересня 2015 р.                                         м. Київ                                 № 9

 

 

Про відзначення Ястребенецького Михайла Онисимовича

Почесною грамотою Державної інспекції ядерного регулювання України

 

Ястребенецький Михайло Онисимович тривалий час працював в державному підприємстві «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» (далі – ДНТЦ ЯРБ) начальником відділу аналізу безпеки керуючих та інформаційних систем АЕС Харківської філії ДНТЦ ЯРБ. На даний час він працює головним науковим співробітником відділу аналізу безпеки керуючих та інформаційних систем АЕС Харківської філії Державного підприємства «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки».

Ястребенецький М.О. розпочав трудову діяльність у 1956 році інженером в Харківській філії проектно-конструкторського бюро №12. З 1960 до 1992 року працював у Харківському відділенні Центрального Науково-дослідного інституту комплексної автоматизації обіймаючи посади  від інженера до завідувача відділу.

Ястребенецький М.О.  в галузі систем керування атомних станцій є провідним спеціалістом України, який розробив новий науковий напрям – теорію безпеки комп’ютерних систем керування атомних станцій: такі системи широко використовуються в Україні. На основі цієї теорії під керівництвом Ястребенецького М.О.  розроблені нормативні документи Державної інспекції ядерного регулювання України , які прийняті українськими підприємствами для розробки систем керування та засобів автоматизації не тільки в Україні, а й для АЕС Болгарії, Росії, Чехії, Вірменії, Словаччини, Індії та інших країн. 

 Слід зазначити, що  під керівництвом Ястребенецького М.О. проведені державні експертизи усіх важливих для безпеки нових комп’ютерних систем, що розроблені підприємствами України (Хартрон, Імпульс, з-д ім. Шевченка, НПП «Радій»), США Франції, Чехії, Бельгії та ін. для Запорізької, Южно-Української, Хмельницької, Рівненської  атомних станцій.

Ястребенецький М.О. є автором низки міжнародних стандартів та документів, а також  13 монографій, 260 наукових статей. Він є членом певних редакційних колегій закордонних та вітчизняних наукових журналів, членом координаційно-експертної ради НАЕК «Енергоатом» з питань автоматики, заступником Голови технічного комітету  Держстандарту «Атомна енергія».

Ястребенецький М.О. приймає активну участь у діяльності Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), як член Міжнародної робочої групи з інформаційних та керуючих систем атомних станцій, є експертом Міжнародної електротехнічної комісії та неодноразово представляв Україну у найбільш авторитетних міжнародних конференціях.

Ястребенецький М.О. є головою програмного комітету міжнародних науково-технічних конференцій «Інформаційні та керуючі системи АЕС: аспекти безпеки». Ці конференції влаштовуються Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ, НАН України, НАЕК «Енергоатом» за участю представників багатьох країн світу (Німеччини, США, Росії,  Чехії, Аргентини, Норвегії та ін.).

З 1979 року Ястребенецький М.О. веде активну педагогічну діяльність в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут». Слід зазначити, що з 1986 року він є професором кафедри системного аналізу та керування.

До Ястребенецького М.О. неодноразово застосовувались заходи заохочення, а саме:

·        Держатомрегулюванням відзначений у 2004 році – Подякою, у 2009 році – Почесною грамотою, у 2014 році – нагрудним знаком «За сумлінну працю»;

·        ДП НАЕК «Енергоатом» відзначений у 2004 році – відзнакою «За спорудження 2 блока Хмельницької АЕС», у 2009 році – нагрудним знаком «Відмінник атомної енергетики», у 2004 році – нагрудним знаком «Почесний працівник атомної енергетики»;

·        Національною академією наук України відзначений у 2012 році – нагрудним знаком «За професійні здобутки», у 2004 році відзнака «За підготовку наукової зміни».

Розглянувши та обговоривши питання про відзначення Ястребенецького Михайла Онисимовича Почесною грамотою Державної інспекції ядерного регулювання України, Колегія Держатомрегулювання

 

ВИРІШИЛА:

 

за вагомий особистий внесок у забезпечення ядерної безпеки атомних станцій, плідну наукову діяльність з регулювання ядерної та радіаційної безпеки у сфері використання ядерної енергії, високий професіоналізм, зразкове виконання посадових обов’язків відзначити Почесною грамотою Державної інспекції ядерного регулювання України Ястребенецького М.О.

 

 

Голова Колегії 

 

С. Божко

 

 

 

Секретар Колегії

Т. Княжницька