???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Осіннє засідання Координаційного комітету в трамках тристоронньої Шведсько-Норвезько-Української Ініціативи з ядерної безпеки версія для друку
Осіннє засідання Координаційного комітету в трамках тристоронньої Шведсько-Норвезько-Української Ініціативи з ядерної безпеки

21 вересня 2015 року Голова Держатомрегулювання С.Божко взяв участь в черговому засіданні Координаційного комітету в рамках тристоронньої Шведсько-Норвезько-Української Ініціативи з ядерної безпеки, яке проходило в приміщенні ДП НАЕК «Енергоатом».

Під час засідання учасники обговорили стан виконання діючих проектів співробітництва. Так, Голова Держатомрегулювання відмітив успішне завершення проекту із передачі розрахункового програмного забезпечення Risk Watcher/Risk Spectrum та проведення відповідного навчання фахівців Держатомрегулювання та ДНТЦ ЯРБ. Голова також висловив вдячність партнерам за надану підтримку в реалізації проектів та поінформував про наближення до успішного завершення ще одного проекту в рамках Ініціативи з питань розробки регулюючих документів із встановлення вимог безпеки при ліцензування нових та модифікованих видів ядерного палива для АЕС України.

В ході засідання учасниками також обговорювались питання практичного започаткування в рамках Ініціативи проектів з модернізації систем фізичного захисту на АЕС України та питання можливого започаткування нових проектів, зокрема щодо надання підтримки українським ВНЗ в підготовці фахівців з фізичного захисту ядерних установок.

В ході засідання учасники відзначили результати успішної роботи по внесенню змін до Міжурядової угоди про співпрацю між Норвегією та Україною у сфері ядерної та радіаційної безпеки, зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.  Так, з українського боку, за рішенням Уряду України, до  переліку компетентних організацій з питань виконання положень Угоди було включено Державну інспекцію ядерного регулювання України та Міністерство енергетики та вугільної промисловості України. Таким чином існуюче співробітництво отримало необхідні договірні засади та підстави до подальшої розбудови.

Наступне засідання Координаційного комітету заплановано до проведення в січні 2016 року та буде присвячено підготовці звітних матеріалів про результати виконання спільних проектів, які буде представлено під час Вашингтонського саміту з ядерної безпеки в березні 2016 року.