???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Друга координаційна нарада за проектами співробітництва з Норвезьким агентством з радіаційної безпеки (NRPA) версія для друку
Друга координаційна нарада за проектами співробітництва з Норвезьким агентством з радіаційної безпеки (NRPA)

27-29 травня 2015 року у м. Осло (Королівство Норвегія) проходила друга координаційна нарада за проектами двостороннього співробітництва з Норвезьким агентством з радіаційної безпеки (NRPA). Участь у нараді взяла делегація українських фахівців у складі представників Державної інспекції ядерного регулювання України та ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки України».

11

На запрошення норвезької сторони участь в зустрічі також взяли Директор компанії-підрядника Європейської Комісії ENCO Боян Томіч, директор шведської науково-дослідницької організації Facilia AB Родольфо Авіла, керівник проектів для України Ради наукових досліджень Норвегії Бріт Салбу.

22

Відкриваючи зустріч, заступник Генерального Директора NRPA Пер Страндт підтвердив зацікавленість норвезької сторони в продовженні двостороннього співробітництва з Україною в сфері ядерної та радіаційної безпеки та висловив сподівання на розширення в майбутньому існуючих напрямів взаємодії та залучення інших українських організацій до діючих та нових проектів.

Під час наради українські фахівці представили результати реалізації діючих таких проектів співробітництва як:

-                          Розробка регулюючих вимог щодо безпеки поводження з РАВ перед захороненням та під час остаточного захоронення.

-                          Підтримка Держатомрегулювання в розробці нормативних документів з питань радіаційного захисту в медицині з метою приведення у відповідність національного законодавства до стандартів МАГАТЕ та вимог Директиви ЕС 2013/59/EURATOM

-                          Підтримка Держатомрегулювання в розробці нормативних документів з посилення інституційного контролю за урановидобувними та переробними об’єктами.

Особливу увагу під час зустрічі було приділено обговоренню результатів реалізації проекту з розробки звіту з оцінки регуляторних ризиків – Regulatory Threat Assessment Report. Першу редакцію комплексного звіту було підготовлено фахівцями Держатомрегулювання та ДНТЦ ЯРБ і передано норвезьким колегам на розгляд. В ході зустрічі було обговорено коментарі норвезьких фахівців та визначено подальші напрями доопрацювання документу.

В рамках зустрічі учасники отримали нагоду відвідати дослідницьку установку Хеймдал.

Наступна координаційна нарада відбудеться у м.Київ 22-25 вересня 2015 року.