???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Голова Держатомрегулювання C. Божко взяв участь в 27-й щорічній Інформаційній конференції Комісії ядерного регулювання США версія для друку
Голова Держатомрегулювання C. Божко взяв участь в 27-й щорічній Інформаційній конференції Комісії ядерного регулювання США

З 10 по 12 березня 2015 року в м. Вашингтон (Сполучені Штати Америки) проходила щорічна 27-а Інформаційна конференція Комісії ядерного регулювання США. Українську делегацію у складі представників Держатомрегулювання та  Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки очолював Голова Держатомрегулювання С.Божко.

Інформаційна конференція є унікальним форумом для спілкування провідних фахівців у сфері ядерної енергетики з усього світу. Участь у заході взяли понад 2500 учасників і 30 країн, що представляли національні органи ядерного регулювання, компанії оператори, науково-дослідні інститути, промислові підприємства  тощо.

Програма конференції включала проведення ряду пленарних сесій та понад 30 технічних сесій, що були присвячені обговоренню різних питань у сфері ядерної енергетики, що турбують світову ядерну спільноту.  Серед основних тем, що обговорювались у рамках тематичних сесій, слід виділити питання посилення ядерної безпеки та захищеності шляхом проведення міжнародних оглядових місій, сценарії розвитку важких аварій та аналіз їх наслідків в світлі уроків аварії на АЕС Фукусіма-Дайічі, радіаційний захист та моніторинг навколишнього середовища на майданчику АЕС, оптимізація процесів захоронення радіоактивних відходів у новому тисячолітті, майбутнє ризик-інформованого регулювання, здійснення оцінки рівня культури безпеки, перспективи ліцензування нових видів реакторних установок тощо.

Під час участі в конференції Голова Держатомрегулювання С. Божко провів ряд офіційних зустрічей з керівництвом та фахівцями Комісії ядерного регулювання США (КЯР США). Головними напрямами обговорення під час зустрічі з Головою КЯР США Стівеном Бернсом, Комісіонером У. Остендорфом та фахівцями були  виклики, що постали перед Україною та регулюючим органом у сфері забезпечення ядерної та радіаційної безпеки в результаті незаконної анексії території АРК та військово-політичним конфліктом з РФ. Стурбованість американської сторони викликало також питання енергетичної незалежності України, в цьому контексті американська сторона висловлювала повню готовність щодо продовження проекту диверсифікації постачання ядерного палива на АЕС України та надання додаткової допомоги для комплексної реалізації проекту. Під час зустрічей обговорювались питання будівництва в України нових енергогенеруючих потужностей, питання поводження з відпрацьованим ядерним паливом. Американська сторона користуючись нагодою,  запевнила в повній підтримці України та підтвердила наміри щодо активізації двостороннього співробітництва.

Голова Держатомрегулювання С. Божко також під час конференції провів робочі зустрічі з представниками офіційних делегацій Швеції, Франції, Йорданії.