???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Субрегіональна нарада щодо Інформаційної системи управління з ядерної безпеки МАГАТЕ (NUSIMS) версія для друку
Субрегіональна нарада щодо Інформаційної системи управління з ядерної безпеки МАГАТЕ (NUSIMS)

З 04 по 07 листопада 2014 року в м. Будапешт, Угорська Республіка, проходила Субрегіональна нарада МАГАТЕ для ознайомлення держав-членів Східної Європи та Центральної Азії з Інформаційною системою управління з ядерної безпеки (NUSIMS). Ця система дозволяє державам встановлювати та підтримувати ефективний національний режим ядерної захищеності за такими напрямами, як ядерні установки та ядерні матеріали, радіоактивні матеріали та пов’язані з ними об’єкти, безпека перевезень, архітектура виявлення та реагування на події у сфері ядерної захищеності, інформаційна та комп’ютерна безпека.

У нараді взяли участь представники регулюючих органів з ядерної та радіаційної безпеки 17 країн Східної Європи та Центральної Азії, в тому числі і представник Управління з питань ядерної захищеності Держатомрегулювання.

Проведенням цієї наради МАГАТЕ завершило  серію з семи міжрегіональних нарад, які були реалізовані протягом 2014 року в різних регіонах земної кулі. Призначені державами контактні особи були ознайомлені з основними завданнями NUSIMS,  порядком її функціонування, законодавчою та регуляторною базою, порядком підготовки і надання МАГАТЕ відповідних матеріалів.

Аналіз державами інфраструктури ядерної захищеності дасть можливість визначити існуючі проблемні питання та перспективні напрями її вдосконалення як на національному рівні, так і у співпраці з міжнародними організаціями.