???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Про участь у національному учбовому курсі щодо способів виявлення радіоактивних матеріалів версія для друку
Про участь у національному учбовому курсі щодо способів виявлення радіоактивних матеріалів

     З 27 по 31 жовтня 2014 року в м. Кишинів, Республіка Молдова, пройшов Національний учбовий курс щодо способів виявлення радіоактивних матеріалів в пунктах пропуску через державний кордон, який за сприяння МАГАТЕ був організований для працівників Департаменту прикордонної поліції МВС Республіки Молдова. У заході взяли участь представники Національного агентства регулювання ядерної та радіологічної діяльності (Мобільна експертна група – MEST), Служби цивільного захисту та надзвичайних ситуацій, Центру радіаційного захисту та Митної Служби. В якості лекторів МАГАТЕ були запрошені представники Держатомрегулювання та Адміністрації Державної прикордонної служби України.

      Під час учбового курсу слухачі були ознайомлені з національною нормативно-правовою базою, інформаційною системою МАГАТЕ у сфері виявлення та реагування на перебування у незаконному бігу радіоактивних матеріалів, характеристиками радіоактивних матеріалів, безпекою перевезень радіоактивних матеріалів, медичними та біологічними наслідками впливу іонізуючого випромінювання на людину та навколишнє середовище, приладами для виявлення радіоактивного випромінювання. Теоретичні знання були закріплені проведенням практичних тренувань виявлення радіоактивних матеріалів у різних ситуаціях, зокрема на пішохідних пунктах пропуску, транспортних засобах тощо. Українські фахівці обмінялися практичними напрацюваннями та досвідом у сфері виявлення у незаконному обігу радіоактивних матеріалів, організацією підготовки українських прикордонників та надали практичну допомогу в проведенні тренінгу молдовським колегам.