???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Про реалізацію тристоронньої українсько-шведсько-норвезької Ініціативи з ядерної безпеки версія для друку
Про реалізацію тристоронньої українсько-шведсько-норвезької Ініціативи з ядерної безпеки

14 жовтня 2014 року ум. Стокгольм (Королівство Швеція)  в приміщенні Шведського агентства з радіаційної безпеки відбулось перше засідання Координаційного Комітету в рамках реалізації Шведсько-Норвезько-Української Ініціативи започаткованої в рамках проведення Гаазького Саміту з ядерної безпеки в березні 2014 року.

Метою зустрічі стало обговорення перших результатів реалізації нових проектів в рамках Ініціативи, обговорення та схвалення яких відбулось під час зустрічі вищого рівня у м. Київ 01 липня 2014 року.

Участь в нараді взяли представники Шведського агентства з радіаційної безпеки (SSM), Норвезького агентства з радіаційного захисту (NRPA), Міністерства закордонних справ Норвегії, Держатомрегулювання, НАЕК «Енергоатом».

Уповноважені представники Швеції та Норвегії в ході зустрічі підтвердили спільні зобов’язання проголошені керівництвом країн під час Гаазького саміту з ядерної безпеки в березні 2014 року та висловили готовність до реалізації спільних проектів з Україною для посилення рівня безпеки та захищеності АЕС України та зміцнення державного нагляду за станом ядерної та радіаційної безпеки в Україні.

Керуючись пріоритетними напрямами узгодженими під час зустрічі 01 липня 2014 року сторони обговорили проміжні результати наступних проектів співробітництва:

-         Розробка регулюючих вимог щодо ліцензування і кваліфікації нового палива.

-         Закупівля та передача Держатомрегулювання/ДНТЦ розрахункового програмного забезпечення Risk Spectrum Risk Watcher та проведення навчання фахівців.

-         Посилення ФЗ на РАЕС та ХАЕС.

-         Проведення модернізацій систем важливих для безпеки РАЕС, як елемент реалізації КзППБ.

В ході зустрічі піднімалось питання щодо включення до переліку проектів співробітництва в рамках Ініціативи діяльності спрямованої на посилення системи освіти в Україні за напрямом «фізичний захист», зокрема надання підтримки Одеському національному політехнічному університету.

Наступне засідання Координаційного Комітету заплановано провести у м. Осло (Королівство Норвегія) 4 лютого 2015 року.