???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Щодо участі в міжнародному навчальному курсі “Інспектування фізичного захисту ядерних установок” версія для друку
Щодо участі в міжнародному навчальному курсі “Інспектування фізичного захисту ядерних установок”

З 23 червня по 04 липня 2014 року у м. Обнінськ, Калузької обл. Російської Федерації в Інституті глобальної ядерної безпеки відбувся міжнародний навчальний курс “Інспектування фізичного захисту ядерних установок”.

Курс організовано Міжнародним агентством з атомної енергії (далі - МАГАТЕ) спільно з Федеральним агентством по ядерній енергії (далі - Росатом). У заході взяли участь 14 представників від 9 країн (Болгарії, Вірменії, Єгипту, Індії, Індонезії, Китаю Литви, України, Швеції). Від України в навчальному курсі взяли участь представники Управління з питань ядерної захищеності Держатомрегулювання України.

Основною метою навчального курсу було здійснення практичного навчання для підвищення рівня знань, практичних навичок з питань інспектування систем фізичного захисту, застосовуючи ефективні процедури контролю робочих показників, які мають відношення до цих  систем. Учасники курсу ознайомились з основними документами МАГАТЕ INFCIRC/225/Rev.5 та IAEA-TECDOC-967 (Rev.1)/R щодо  фізичного захисту ядерних установок. Були розглянуті такі теми: «Діяльність МАГАТЕ з фізичної ядерної безпеки», «Міжнародні правові основи фізичної ядерної безпеки», «Культура фізичної ядерної безпеки», Інженерні засоби СФЗ. Підходи до інспектування».

Заняття проводилися на території Міжвідомчого спеціалізованого учбового центру (м. Обнінськ) з технічними виїздами до ЗАТ “Фракталь – СБ” (м. Серпухов) та ЗАТ “Елерон” (м. Москва). Після  закінчення навчального процесу учасники курсу виконали практичне завдання та захистили акти інспектування гіпотетичного ядерного об’єкта.