???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Щодо консультативної наради з питань боротьби з незаконним обігом радіоактивних речовин версія для друку
Щодо консультативної наради з питань боротьби з незаконним обігом радіоактивних речовин

21-23 травня 2014 року у Відні, Австрійська Республіка, в штаб-квартирі МАГАТЕ, відбулась консультативна нарада за участю представників МАГАТЕ, Держатомрегулювання України, Адміністрації державної прикордонної служби України та Державної екологічної інспекції України. Від Держатомрегулювання України у нараді взяв участь начальник Управління з питань ядерної захищеності Кушка В.М.

Основним питанням порядку денного стало підведення підсумків та аналіз проведення у грудні 2013 року за сприяння МАГАТЕ практичних тренувань в аеропорту «Київ» щодо виявлення у незаконному обігу радіоактивних матеріалів та реагування відповідних державних структур на такі факти.

На нараді було зазначено, що тренування відбувались в режимі реального часу за розробленим спільно з МАГАТЕ «Порядком дій персоналу» за участю представників державних органів виконавчої влади, відповідальних за виявлення та реагування на факти перебування радіоактивних матеріалів у незаконному обігу. Загалом проведення заходу отримало позитивну оцінку МАГАТЕ. Разом з тим, учасники наради дійшли висновку, що потребують подальшого вдосконалення нормативно-правова база  у сфері боротьби з незаконним обігом радіоактивних матеріалів та порядок взаємодії місцевих, центральних органів виконавчої влади та юридичних осіб, причетних до виявлення та реагування на факти перебування у незаконному обігу радіоактивних матеріалів.

З метою підвищення ефективності організації роботи місцевих органів виконавчої влади Держатомрегулюванням України спільно з МАГАТЕ планується проведення  на початку липня 2014 року в Україні учбового курсу для представників обласних державних адміністрацій, відповідальних за координацію заходів на місці виявлення підозрюваного матеріалу. Для участі у заході будуть долучені також представники відповідних центральних органів виконавчої влади.