???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Участь Заступника Голови Держатомрегулювання України О.Макаровської в ході Місії МАГАТЕ IRRS в Пакистані версія для друку
Участь Заступника Голови Держатомрегулювання України О.Макаровської в ході Місії МАГАТЕ IRRS в Пакистані

З 28 квітня по 9 травня 2014 року Заступник Голови Державної інспекції ядерного регулювання України Макаровська Ольга Анатоліївна взяла участь у якості заступника Голови групи незалежних експертів в міжнародній Місії МАГАТЕ з надання послуг з  інтегрованого огляду діяльності  з регулювання ядерної та радіаційної безпеки (Місія IRRS) в Ісламській Республіці Пакистан.

До групи незалежних експертів Місії увійшли 17 досвідчених експертів з регулювання ядерної та радіаційної безпеки з 15 країн – членів МАГАТЕ, а саме Албанія, Боснія і Герцеговина, Єгипет, Канада, Китай, Куба, Республіка Корея, Литва, Німеччина, Південна Африка, Словенія, США, Україна, Чеська Республіка, Угорщина, а також чотири експерта МАГАТЕ.

Метою Місії було на основі всебічного огляду регулюючої діяльності Пакистану, у порівнянні з вимогами стандартів МАГАТЕ, підготувати загальну оцінку законодавчої та регулюючої інфраструктури Пакистану, а також надати рекомендації щодо приведення у відповідність національної законодавчої та регулюючої інфраструктури до вимог стандартів МАГАТЕ, надати пропозиції, реалізація яких покращить регулюючу діяльність у країні та визначити приклади гарної практики, яка перевищує вимоги стандартів МАГАТЕ і може бути зразком регулюючої діяльності для інших країн.

Під час Місії міжнародні експерти мали змогу відвідати із перевіркою дослідницький реактор та радіологічний госпіталь в м. Ісламабад.

За результатами проведення Місії експертами було підготовлено звіт, який містить 13 рекомендацій та 31 пропозицію щодо покращення регулюючої діяльності в Пакистані. Експерти також відзначили 5 гарних практик.

Головним висновком проведеної Місії IRRS в Пакистані стало підтвердження найвищого пріоритету питанням забезпечення безпеки в процесі розвитку ядерної енергетики та технологій з боку Уряду Пакистану, а також наявність ефективної  системи регулювання ядерної та радіаційної безпеки в країні.