???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» 8-10 жовтня 2013 року в м. Хельсінки, Фінляндська Республіка, відбувся організований МАГАТЕ міжнародний семінар «Культура ядерної захищеності» версія для друку
8-10 жовтня 2013 року в м. Хельсінки, Фінляндська Республіка, відбувся організований МАГАТЕ міжнародний семінар «Культура ядерної захищеності»

8-10 жовтня 2013 року  в м. Хельсінки, Фінляндська Республіка, відбувся організований МАГАТЕ міжнародний семінар «Культура ядерної захищеності», у якому взяли участь близько 50 представників з 27 держав-учасниць МАГАТЕ, в тому числі й представники  Держатомрегулювання та Міненерговугілля України.

Під час заходу були розглянути питання реалізації в країнах положень рекомендацій МАГАТЕ з культури ядерної захищеності, які були опубліковані в серії видань МАГАТЕ NSS  N 7 “Nuclear Security Culture”. МАГАТЕ це питання розглядається, як один з ефективних інструментів забезпечення ядерної захищеності через попередження, виявлення та своєчасне реагування на факти здійснення диверсій, несанкціонованого доступу, незаконних перевезень крадіжок або інших зловмисних дій стосовно ядерних і радіоактивних матеріалів та роль людського фактора в цій сфері.

З цією метою МАГАТЕ планує подальший розвиток нормативно-правової бази культури захищеності, проведення регіональних нарад та тренінгів. Так, на теперішній час розробляються проекти технічних настанов  «Самооцінка культури ядерної захищеності на ядерних установках та об’єктах, що використовують ядерні та/або радіоактивні матеріали» та «Підвищення культури ядерної захищеності на ядерних установках та об’єктах, що використовують ядерні та/або радіоактивні матеріали».