???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Розпочався спільний українсько-японський семінар присвячений питанням нерозповсюдження ядерного матеріалу версія для друку
Розпочався спільний українсько-японський семінар присвячений питанням нерозповсюдження ядерного матеріалу

Розпочався спільний українсько-японський семінар присвячений питанням нерозповсюдження ядерного матеріалу

 

24 вересня 2013 року в м. Київ розпочався триденний українсько-японський семінар "Досвід України та Японії: проблеми нерозповсюдження ядерного матеріалу та подолання наслідків аварій" організований спільно Держатомрегулювання України та Центром підтримки проблем ядерного нерозповсюдження та ядерної захищеності Агентства з атомної енергії Японії.

Відкриваючи захід Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Олена Миколайчук та Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката привітали учасників заходу та побажали активних та результативних дискусій.

 

«Питання нерозповсюдження ядерного матеріалу та подолання наслідків ядерних аварій є ключовими на порядку денному світової ядерної спільноти, зусилля якої консолідуються та спрямовуються ООН та МАГАТЕ в рамках діючих міжнародно-правових інструментів. Водночас, саме співробітництво з обміну досвідом на двосторонньому рівні є основою для досягнення позитивних результатів з підвищення рівня ядерної захищеності в глобальному контексті», сказала О. Миколайчук. 

 Учасниками семінару стали понад 50 фахівців, що представляють різні органи державної влади України, діяльність яких пов’язана з тематикою семінару, а також експерти Агентства з атомної енергії Японії та провідні експерти з питань нерозповсюдження Бельгії та Швеції.

Програмою Семінару  заплановано проведення п’яти тематичних сесій з різних аспектів ядерного нерозповсюдження, обліку та контролю ядерного матеріалу, включаючи історичну міжнародну ретроспективу, основні сучасні виклики ядерній захищеності та зусилля міжнародної спільноти. В ході семінару учасники будуть обговорювати уроки засвоєні внаслідок аварій на Чорнобильській АЕС та АЕС Фукусіма Дайічі в контексті особливостей обліку ядерного матеріалу. Програмою семінару заплановано технічну екскурсію учасників до Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузьмича, а також проведення підсумкового круглого столу з питань розбудови принципу “3S” (безпека, захищеність, гарантії).