???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» В Стамбулі завершився Конгрес ядерної промисловості країн Близького Сходу та Північної Африки (MENA) версія для друку
В Стамбулі завершився Конгрес ядерної промисловості країн Близького Сходу та Північної Африки (MENA)

 

 

З 18 по 19 червня 2013 року в м. Стамбул (Туреччина) проходив Конгрес ядерної промисловості країн Близького Сходу та Північної Африки (MENA). В Конгресі взяли участь представники країн регіону, які будують або планують будівництво атомних електростанцій.

Основним завданням форуму стало ознайомлення учасників з перспективами регіонального ринку та обмін досвідом для спільного розвитку ядерної енергетики в Туреччині та регіону в цілому.

Під час Конгресу було проведено сім тематичних сесій в ході яких обговорювались питання ядерного ренесансу після аварії  на АЕС Фукусіма Даїчі, стратегії розвитку атомної енергетики Туреччини та країн регіону MENA, технологічні аспекти для країн, що починають розбудовувати атомну енергетику, міжнародні дослідження та фінансові аспекти розвитку атомної енергетики, вплив паливного циклу на майбутнє АЕС, тощо.

На запрошення організаторів Конгресу Голова Держатомрегулювання України Олена Миколайчук в рамках тематичної сесії «Міжнародне співробітництво та управління ризиком» виступила з доповіддю щодо аспектів регулювання безпеки АЕС, нових викликів та засвоєних уроків.   

Користуючись нагодою участі в Конгресі О. Миколайчук провела робочу зустріч з Президентом Турецького Агентства з атомної енергії (ТАЕК) паном З. Алпером та обговорила широке коло питань двостороннього співробітництва, що становлять взаємний інтерес сторін. Зокрема турецька сторона зацікавлена в організації навчання в Україні турецьких фахівців питанням здійснення регулюючого нагляду безпечної експлуатації АЕС Туреччини.