???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Інформаційне повідомлення щодо проведення короткострокового семінару на тему «Звільнення радіоактивних матеріалів та майданчиків атомних електростанцій від регулюючого контролю» версія для друку
Інформаційне повідомлення щодо проведення короткострокового семінару на тему «Звільнення радіоактивних матеріалів та майданчиків атомних електростанцій від регулюючого контролю»

У період з 15 по 16 травня 2013 року  у приміщенні ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» відбувся короткостроковий семінар на тему «Звільнення радіоактивних матеріалів та майданчиків атомних електростанцій від регулюючого контролю». Зазначений семінар був організований в рамках проекту двостороннього співробітництва між Україною та Федеративною Республікою Німеччина.

У семінарі прийняли участь експерт з Товариства з безпеки установок та реакторів Федеративної Республіки Німеччина (GRS mbH) та представники Держатомрегулювання України та ДП «ДНТЦ ЯРБ», діяльність яких пов’язана із звільненням з регулюючого контролю радіоактивних матеріалів та майданчиків атомних електростанцій.

В ході семінару були розглянуті питання стосовно досвіду Федеративної Республіки Німеччини та міжнародного (МАГАТЕ, ЄС) досвіду застосування практики звільнення з регулюючого контролю радіоактивних матеріалів та майданчиків атомних електростанцій (загальні терміни та визначення, вимоги та рекомендації, приклади стосовно звільнення з регулюючого контролю у країнах Європейського Союзу та Федеративної Республіки Німеччина тощо). Також детально був розглянутий проект нормативно-правового акту «Порядок звільнення майданчиків атомних електростанцій від регулюючого контролю після завершення робіт із зняття з експлуатації», за результатами якого учасниками семінару були надані коментарі та зауваження.

Крім цього, були обговорені майбутні теми наступних семінарів в рамках проекту двостороннього співробітництва між Україною та Федеративною Республікою Німеччина.