???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Впровадження гарантій МАГАТЕ на заводах, що виробляють чисті оксиди урану версія для друку
Впровадження гарантій МАГАТЕ на заводах, що виробляють чисті оксиди урану

22-26 жовтня 2012 року в м. Алмати, Республіка Казахстан, відбулись Регіональні учбові курси, організовані Міжнародним агентством з атомної енергії. Тема курсів: впровадження гарантій нерозповсюдження на заводах, що виробляють чисті оксиди урану. Від України у курсах взяли участь фахівці Відділу гарантій та Управління радіаційної безпеки Держатомрегулювання України, а також ДП «СхідГЗК». Крім того, в курсах взяли участь представники Республіки Казахстан, Узбекистану та Киргизької Республіки.

Такі курси МАГАТЕ проводило вперше, і вони означають зміну позиції Агентства щодо початкової точки застосування гарантій до ядерно-паливного циклу. Метою курсів було доведення необхідності застосування повномасштабних гарантій до так званих чистих оксидів урану, теоретичне та практичне навчання ведення їх обліку та заповненню декларацій за Додатковим протоколом до Угоди про гарантії. Між слухачами курсів та фахівцями МАГАТЕ відбулись жваві дискусії щодо особливостей нового підходу,  який вимагає виконання певної додаткової роботи на підприємствах, що виробляють урановий концентрат, так і значних змін нормативної бази у країнах-учасниках. На думку Агентства, застосування нового підходу має укріпити режим нерозповсюдження ядерної зброї.