???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» В Києві було проведено Регіональний семінар щодо основного стандарту безпеки МАГАТЕ: “Радіаційний захист та безпека радіоактивних джерел – міжнародні основні стандарти безпеки” (GSR Part 3) версія для друку
В Києві було проведено Регіональний семінар щодо основного стандарту безпеки МАГАТЕ: “Радіаційний захист та безпека радіоактивних джерел – міжнародні основні стандарти безпеки” (GSR Part 3)

З 16 по 19 жовтня 2012 року в Києві було проведено спільно організований МАГАТЕ та Україною Регіональний семінар щодо основного стандарту безпеки МАГАТЕ: “Радіаційний захист та безпека радіоактивних джерел  – міжнародні основні стандарти безпеки” (GSR Part 3).

 

У семінарі взяли участь представники 16 держав-учасниць МАГАТЕ, у тому числі, спеціалісти регіональних Державних інспекцій ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України, фахівці органів виконавчої влади, провідних наукових установ.

Семінар організовано на базі Державної установи «Науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України». За 4 робочі дні було проведено обговорення імплементації нових міжнародних основних стандартів безпеки (переглянуті Міжнародні основні норми безпеки для захисту від іонізуючих випромінювань та небезпечного поводження з джерелами випромінювання, BSS-115, що схвалені Радою керуючих МАГАТЕ у вересні 2011 року).

 

У ході роботи семінару представниками структурних підрозділів МАГАТЕ були висвітлені основні доповнення та відмінності нових опублікованих документів МАГАТЕ. У ході широкого та активного обговорення положень цих документів, запрошеними представниками було зроблено 17 презентаційних доповідей, що висвітлювали загальну картину імплементації міжнародних стандартів безпеки в державах-учасницях, та пов’язаних з ними процесів адаптації національних нормативно-правових актів.

Загалом було відмічено важливість не тільки постійного вдосконалення нормативно-правової бази у сфері радіаційного захисту, але й пошуку ефективних механізмів її практичної реалізації.

Держатомрегулювання України планує розпочати широкі консультації щодо імплементації нових положень основного стандарту безпеки МАГАТЕ: “Радіаційний захист та безпека радіоактивних джерел  – міжнародні основні стандарти безпеки” (GSR Part 3).