???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Завершилась 56-а сесія Генеральної конференції МАГАТЕ версія для друку
Завершилась 56-а сесія Генеральної конференції МАГАТЕ

Завершилась 56-а сесія Генеральної конференції МАГАТЕ

 

22 вересня 2012 року завершилась 56-а сесія Генеральної конференції МАГАТЕ. Понад 3000 делегатів з 155 країн світу, представники міжнародних урядових та неурядових організацій та мас-медіа взяли участь у пленарних засіданнях та комітетах, які тиждень тривали у Віденському Міжнародному Центрі.

Результатом цьогорічної сесії стало схвалення ряду резолюцій спрямованих на посилення діяльності Агентства в сфері ядерної науки та технологій, ядерної безпеки та захищеності, гарантій та технічного співробітництва.

Генеральна конференція схвалила заявки на членство в Агентстві Республіки Фіджі, Республіки Тринідад і Тобаго, Республіки Сан Маріно та обрала 11 нових членів Ради керуючих МАГАТЕ на наступний дворічний період, що представлятимуть Алжир, Аргентину, Коста-Ріку, Грецію, Лівію, Нігерію, Норвегію, Пакистан, Польщу, Таїланд і Уругвай.

Для делегації України 56-а сесія Генеральної конференції МАГАТЕ окрім напружених пленарних засідань та дебатів з питань порядку денного відзначилась щільним графіком двосторонніх зустрічей, тематичних засідань та наукових форумів.

Члени делегації України взяли активну участь у роботі Форуму INSAG (Міжнародна група з питань безпеки), брифінгу в рамках Міжнародного проекту з інноваційних ядерних реакторів та паливних циклів (ІНПРО), ряді тематичних засідань з обговорення Кодексу поведінки з повторної переробки металобрухту, з обговорення досвіду зняття з експлуатації та відновлення навколишнього середовища в країнах-членах МАГАТЕ, аварійної готовності та реагування на ядерні та інші радіологічні аварії та з обговорення стану реалізації на національному рівні Плану дій МАГАТЕ з ядерної безпеки.

Глава Делегації України Олена Миколайчук головувала під час засідання Генерального комітету Конвенції з ядерної безпеки та Об’єднаної Конвенції про безпеку поводження з радіоактивними відходами та про безпеку поводження з відпрацьованим ядерним паливом, взяла участь в роботі Пленарної сесії 1 Форуму керівників регулюючих органів країн-членів МАГАТЕ «Найкращий досвід та планування заходів з відновлення територій» та виступила з доповіддю на тему «Застосування принципу оптимізації при реалізації заходів з подолання наслідків ядерних аварій».

В ході Генеральної конференції делегація України провела низку неформальних зустрічей з представниками делегацій Російської Федерації, Литви, Словаччини, Словенії та Чехії.

Проведено ряд офіційних зустрічей з профільними підрозділами МАГАТЕ, серед яких зустріч з керівником відділу операцій С Департаменту гарантій паном Н. Муроєю, зустріч з представниками Офісу ядерної захищеності, представниками Департаменту Технічного співробітництва, тощо.

Глава делегації України Олена Миколайчук провела офіційні зустрічі з обговорення перспектив двостороннього співробітництва в сфері обміну досвідом регулювання ядерної та радіаційної безпеки з делегаціями Республіки Білорусь, Індії та Йорданії.

Наступна 57-а сесія Генеральної конференції МАГАТЕ буде проходити з 16 по 20 вересня 2013 року у м. Відень, Австрія.