???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Четвертий пленарний день Генеральної конференції МАГАТЕ - підсумки. версія для друку
Четвертий пленарний день Генеральної конференції МАГАТЕ - підсумки.

Четвертий пленарний день Генеральної конференції МАГАТЕ – підсумки.

 

Триває 56-а сесія Генеральної конференції МАГАТЕ.

В ході четвертого дня пленарних засідань завершились національні виступи делегатів країн-членів МАГАТЕ та розпочались дебати з інших питань порядку денного включаючи обговорення і голосування по проектах Резолюцій підготовлених Генеральним комітетом.

Серед головних подій цього сесійного дня стало проведення Форуму керівників регулюючих органів країн-членів МАГАТЕ. Голова Держатомрегулювання України Олена Миколайчук взяла участь в роботі Пленарної сесії 1 Форуму «Найкращий досвід та планування заходів з відновлення територій» та виступила з доповіддю на тему «Застосування принципу оптимізації при реалізації заходів з подолання наслідків ядерних аварій». Інформація представлена Україною, виходячи з досвіду подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, викликала жвавий інтерес серед усіх учасників Форуму і стала предметом цікавих та тривалих дискусій.

В ході пленарного дня члени делегації України провели робочу зустріч з представниками Офісу ядерної захищеності МАГАТЕ, в ході якої обговорили результати реалізації спільних заходів відповідно до Інтегрованого плану з ядерної захищеності (INSSP), результати спільних дій із забезпечення безпеки під час проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012, подальші плани щодо організації на базі навчального центру ім. Дж. Кузьміча учбових курсів з питань кіберзахищеності, тощо.

Глава делегації України Олена Миколайчук провела ряд офіційних зустрічей, серед яких зустріч з Начальником Держатомнагляду Республіки Білорусь Ольгою Луговською. Під час зустрічі сторони обговорили стан підготовки до підписання Угоди про співробітництво та обмін інформацією в сфері регулювання ядерної та радіаційної безпеки між регулюючими органами України та Республіки Білорусь, а також узгодили перспективні спільні заходи для реалізації на наступний рік, зокрема візит п. Луговської до України з метою практичного ознайомлення з національною системою та інфраструктурою регулювання.

Важливою, з точки зору розвитку нових напрямів співробітництва, стала зустріч з делегацією Індії. Сторони мали нагоду обговорити ряд питань, що становлять взаємний інтерес. Індія завершує будівництво двох атомних енергоблоків з реакторною установкою ВВЕР, тому для Індії досвід України з регулювання експлуатації енергоблоків цього типу становить особливий інтерес. Для української сторони цікавим є досвід Індії з виробництва медичного радіотерапевтичного обладнання для лікування онкохворих «Bhabhatron-II» та досвід його застосування на практиці. Наразі Державна інспекція ядерного регулювання України та Рада з регулювання атомної енергетики Індії опрацьовують проект спільної угоди про співробітництво, підписання якої заплановане під час офіційного візиту Президента України В. Януковича в Індію в грудні ц.р. Сторони висловили сподівання, що з підписанням угоди двостороннє співробітництво набере нових обертів і буде взаємовигідним та ефективним для всіх учасників.

Цікавою та результативною стала зустріч з делегацією Йорданії. Як відомо, Уряд країни прийняв рішення щодо започаткування мирної ядерної програми та будівництва атомної електростанції. Наразі в країни ведуться дискусії щодо типу реакторної установки для першої йорданської АЕС. У зв’язку з цим метою зустрічі делегацій України та Йорданії стало обговорення досвіду України експлуатації АЕС з енергоблоками типу ВВЕР, досвіду регулювання ядерної та радіаційної безпеки, тощо. З метою поглибленого ознайомлення з національним досвідом Глава української делегації Олена Миколайчук запросила представників профільних установ Йордані відвідати Україну, а також запропонувала розглянути можливість укладання відповідної двосторонньої угоди з метою забезпечення систематизації робочих контактів та професійного діалогу.