???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Генеральна конференція МАГАТЕ - третій пленарний день. версія для друку
Генеральна конференція МАГАТЕ - третій пленарний день.

Генеральна конференція МАГАТЕ – третій пленарний день.

Третій пленарний день Генеральної конференції МАГАТЕ відзначився напруженим графіком основних та додаткових тематичних засідань.

Члени делегації України взяли активну участь та виступили з доповіддю в ході брифінгу в рамках Міжнародного проекту з інноваційних ядерних реакторів та паливних циклів (ІНПРО). В ході брифінгу учасники обговорили нові заплановані заходи ІНПРО на період 2012-2013рр. та довгострокову перспективу, питання запровадження глобальних ядерно-енергетичних сценаріїв та довгострокових ядерно-енергетичних стратегій, тощо.

Україна також виступила із докладом в ході тематичного заходу «Досвід зняття з експлуатації та відновлення навколишнього середовища в країнах-членах МАГАТЕ», в який поділилась з учасниками заходу національним досвідом зняття з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС та існуючими результатами і подальшими планами реалізації заходів з відновлення стану навколишнього середовища забруднених територій.

Глава делегації України Олена Миколайчук головувала під час засідання Генерального комітету Конвенції з ядерної безпеки та Об’єднаної Конвенції про безпеку поводження з радіоактивними відходами та про безпеку поводження з відпрацьованим ядерним паливом. В ході засідання члени Комітету обговорили основні результати 2-ї Екстраординарної наради відповідно до Конвенції про ядерну безпеку, яка проходила 27-31 серпня 2012 року, результати дискусій щодо внесення змін до Конвенції та Правил и процедур Конвенції з метою підвищення її ефективності та результативності оглядових нарад, тощо.

Члени делегації України в ході третього пленарного дня також взяли участь в тематичних засіданнях з питань аварійної готовності та реагування на ядерні та інші радіологічні аварії та засіданні країн-членів Агентства з обговорення стану реалізації на національному рівні Плану дій МАГАТЕ з ядерної безпеки.