???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» У м. Відень триває 56-а сесія Генеральної конференції МАГАТЕ версія для друку
У м. Відень триває 56-а сесія Генеральної конференції МАГАТЕ

У м. Відень триває 56-а сесія Генеральної конференції МАГАТЕ

 

18 вересня 2012 завершився другий робочий день 56-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, що проходить у м. Відень, Республіка Австрія.

Головною подією дня для України став виступ, в ході пленарного засідання, Глави делегації – Голови Держатомрегулювання України О. Миколайчук.

У виступі Україна привітала Республіку Сан Маріно, Республіку Фіджі та Трінідад і Тобаго з набуттям статусу країн-членів МАГАТЕ. Україна підтримала зусилля Агентства спрямовані на підвищення ядерної та радіаційної безпеки, безпеки перевезень та безпеки поводження з радіоактивними відходами на загальносвітовому рівні. Україна підкреслила провідну роль МАГАТЕ у забезпеченні реалізації гарантій нерозповсюдження та непереключення ядерного матеріалу, високо оцінила заходи Агентства з попередження та боротьби із ядерним тероризмом. Україна також поінформувала про основні досягнення спрямовані на підвищення стану ядерної та радіаційної безпеки, зокрема про початок монтажу, за фінансової підтримки міжнародної спільноти, Нового безпечного конфайнменту (НБК) над об’єктом «Укриття», рішення Парламенту України щодо будівництва нових енергоблоків на майданчику Хмельницької АЕС, стану реалізації заходів з виконання Плану дій МАГАТЕ з ядерної безпеки тощо.

В ході другого пленарного дня делегація України взяла участь в низці важливих тематичних засідань, серед яких слід виділити нараду з обговорення Кодексу поведінки з повторної переробки металобрухту, розробку і подальше впровадження якого активно підтримує Україна, захід з обговорення радіаційних інцидентів під час медичного опромінення пацієнтів, тощо.

Голова Держатомрегулювання України О. Миколайчук провела офіційну зустріч з керівником відділу операцій С Департаменту гарантій паном Н. Муроєю під час якої сторони обговорили результати роботи Групи з нагляду за виконанням гарантій в Україні (SIRG - Safeguards Implementation Review Group), підходи та плани щодо подальшого впровадження в Україні Інтегрованих гарантій та інші питання, що становлять обопільний інтерес.

Протягом дня відбулись неформальні зустрічі з керівниками регулюючих органів Словенії та Чехії.

Нагадуємо, з 17 по 21 вересня 2012 року у м. Відень (Республіка Австрія) проходить 56-а сесія Генеральної конференції МАГАТЕ – один з основних органів Агентства. Делегація України бере участь у роботі Генеральної конференції відповідно до Розпорядження Президента України від 12 вересня 2012 року № 176/2012-рп «Про делегацію України для участі у роботі 56-ї сесії Генеральної конференції Міжнародного агентства з атомної енергії».