???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Участь делегації України в Екстраординарній нараді країн-учасниць Конвенції про ядерну безпеку версія для друку
Участь делегації України в Екстраординарній нараді країн-учасниць Конвенції про ядерну безпеку

Делегація України під головуванням Директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання України – заступника Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України І.Є. Гевци взяла участь у роботі Екстраординарної  наради країн-учасниць Конвенції про ядерну безпеку, що проходила з 27 по 31 серпня 2012 року в м. Відень (Республіка Австрія) у штаб-квартирі МАГАТЕ. До складу делегації увійшли представники Держатомрегулювання України, ДНТЦ ЯРБ, Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ України), Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства закордонних справ України, Чорнобильської АЕС, НАЕК «Енергоатом».

Метою Екстраординарної наради було обговорення вжитих та запланованих у країнах-учасницях Конвенції заходів для врахування уроків аварії на АЕС Фукусіма-Дайічі та підвищення ефективності Конвенції про ядерну безпеку. В роботі Екстраординарної наради взяли участь делегації із 64 країн (61 країна надала Національні звіти до Екстраординарної наради).

Делегація України взяла участь в роботі шести тематичних сесій з розгляду заходів з підвищення безпеки для врахування уроків аварії на АЕС Фукусіма-Дайічі та пленарних засіданнях щодо підвищення ефективності Конвенції про ядерну безпеку.

На тематичних сесіях країни-учасниці Конвенції обговорили та узагальнили заходи з підвищення безпеки для врахування уроків АЕС Фукусіма-Дайічі, виконані чи заплановані у різних країнах, за напрямами: 1) зовнішні події; 2) проектні питання; 3) управління важкими аваріями та відновлення на майданчику; 4) національні організації; 5) аварійна готовність та реагування, пост-аварійне реагування за межами майданчика; 6) міжнародне співробітництво. За результатами обговорення були визначені найбільш важливі аспекти, які повинні бути представлені у Національних доповідях до Шостої Оглядової наради.

В ході Екстраординарної наради також відбувся окремий захід з метою формування позиції міжнародних організацій на подальше підвищення безпеки АЕС у світлі аварії на АЕС Фукусіма-Дайічі. Право виступу від  імені Форуму органів регулювання країн, що експлуатують реактори ВВЕР (Форум регуляторів ВВЕР) було надане Україні, що свідчить про її високий авторитет та досвід.

 

Протягом пленарних засідань відбулося обговорення шляхів підвищення ефективності Конвенції про ядерну безпеку. Країни-учасниці Конвенції досягли згоди створити Робочу групу з питань «ефективності та прозорості», що напрацює пропозиції щодо вдосконалення Конвенції. Робоча група прийме до уваги результати Екстраординарної наради Конвенції, а також пропозиції надані Російською Федерацією та Швейцарією. До участі в Робочій групі запрошені всі країни-учасниці Конвенції.

В рамках Екстраординарної наради відбулася Організаційна нарада з питань підготовки до проведення Шостої Оглядової наради з виконання зобов’язань за Конвенцією про ядерну безпеку. На Організаційні нараді обговорені та схвалені проект порядку денного Шостої оглядової наради, кандидатури на керівні посади наради, визначені групи країн, бюджет та потреби у забезпеченні перекладу.

Шоста Оглядова нарада з виконання зобов’язань за Конвенцією про ядерну безпеку відбудеться з 24 березня по 04 квітня 2014 року в штаб-квартирі МАГАТЕ.

Підсумковий звіт Екстраординарної  наради країн-учасниць Конвенції про ядерну безпеку розміщений на офіційному сайті МАГАТЕ 

http://www.iaea.org/newscenter/news/2012/cnsconcludes.html.