???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» В Держатомрегулювання України відбулась спільна місія МАГАТЕ/INLEX. версія для друку
В Держатомрегулювання України відбулась спільна місія МАГАТЕ/INLEX.

В Держатомрегулювання України відбулась спільна місія МАГАТЕ/INLEX.

 

 

17 липня 2012 в приміщенні Держатомрегулювання України пройшла спільна місія МАГАТЕ та Міжнародної групи експертів з ядерної відповідальності INLEX з метою обговорення питань функціонування міжнародного режиму відповідальності за цивільну ядерну шкоду.

 

Участь в роботі цієї місії взяли представники Держатомрегулювання України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, НАЕК «Енергоатом», Ядерного страхового пулу України та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.

 

В ході зустрічі експерти МАГАТЕ та INLEX поінформували по основні цілі та завдання проведення таких ознайомчих місій, надали вичерпну інформацію щодо історії встановлення та сучасного стану функціонування міжнародно-правового режиму цивільної відповідальності за ядерну шкоду, основних проблем функціонування такого режиму та перспективних шляхів їх врегулювання.

 

В цьому контексті учасникам зустрічі також було надано вичерпну інформацію щодо Міжнародної групи експертів з ядерної відповідальності INLEX, основних її задач та функцій, результатів роботи, тощо.

 

Позитивним результатом проведення такої місії в Україні стало не лише ознайомлення із сучасним станом та особливостями функціонування глобального режиму цивільної відповідальності, але й те, що місія стала платформою для проведення внутрішніх національних дискусій серед зацікавлених органів влади та суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії для обговорення стану участі України в цьому режимі та перспектив такої участі на майбутнє.