???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Голова Держатомрегулювання України О. Миколайчук взяла участь в незалежній експертній місії МАГАТЕ "Комплексний огляд регулюючої діяльності" в Словацькій Республіці версія для друку
Голова Держатомрегулювання України О. Миколайчук взяла участь в незалежній експертній місії МАГАТЕ "Комплексний огляд регулюючої діяльності" в Словацькій Республіці

Голова Держатомрегулювання України О. Миколайчук взяла участь в незалежній експертній місії МАГАТЕ «Комплексний огляд регулюючої діяльності» в Словацькій Республіці

 

З 27 травня по 07 червня 2012 року Голова Держатомрегулювання України О. Миколайчук взяла участь в незалежній експертній місії МАГАТЕ «Комплексний огляд регулюючої діяльності» (далі – місія IRRS) в Словацькій Республіці в якості заступника Голови групи експертів.

Місія IRRS проходила на виконання положень Директиви ЄС 2009/71 EURATOM «Основи Співтовариства із забезпечення безпеки ядерних установок».

Метою місії IRRS була перевірка регулюючої інфраструктури Словаччини в межах компетенції Органу ядерного регулювання (UJD SR) на відповідність стандартам МАГАТЕ та міжнародним вимогам до забезпечення безпеки.

Група міжнародних експертів, що здійснювала перевірку, складалась з 12 представників 12 регулюючих органів країн-членів МАГАТЕ, що обіймають керівні посади, 4 офіцерів МАГАТЕ, 1 адміністративного помічника від МАГАТЕ та спостерігача від регулюючого органу Польщі. Групу експертів очолював Керівник Словенського органу ядерного регулювання п. Анрій Стрітар.

Місія IRRS в Словацькій Республіці була з обмеженим обсягом (limited scope), та розглядала виключно урядову, законодавчу та регуляторну інфраструктуру, створену в Словацькій Республіці для забезпечення безпеки АЕС, включно з інфраструктурою для відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) та радіоактивних відходів (РАВ), що утворюються у зв’язку з експлуатацією АЕС.

Особлива увага під час перевірки була надана впровадженню та реалізації регулюючим органом Словаччини заходів по результатам аварії на АЕС Фукусіма-Даїчі.

Програма місії включала інтерв’ю з керівництвом та провідними спеціалістами Органу ядерного регулювання та Органу з охорони здоров’я населення, зустріч з керівниками адміністрації обох АЕС Словаччини (Богуніце та Моховце) та керівництвом підприємства з управління РАВ з метою здійснення належної оцінки ефективності системи регулювання Словацької Республіки.

Група експертів мала можливість також спостерігати за проведенням інспекції інспекторами регулюючого органу. Експерти відвідали всі майданчики в Словаччині, пов’язані з ядерною діяльністю, та взяли участь, в якості спостерігачів, в галузевому протиаварійному тренуванні.

За результатами роботи групи експертів було відмічено ряд добрих практик, зроблено відповідні рекомендації та пропозиції щодо покращення ефективності системи регулювання та посилення функцій регулюючого органу відповідно до стандартів МАГАТЕ.

Результати роботи експертів повністю відображені у відповідному Звіті, який по завершенні місії IRRS був офіційно переданий керівництву Органу ядерного регулювання Словацької Республіки.