???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Проведення в Держатомрегулювання України робочої зустрічі з представниками регулюючого органу Швеції (SSM) версія для друку
Проведення в Держатомрегулювання України робочої зустрічі з представниками регулюючого органу Швеції (SSM)

Проведення в Держатомрегулювання України робочої зустрічі

з представниками регулюючого органу Швеції (SSM)

 

20 квітня 2012 року в Держатомрегулювання України відбулася робоча зустріч з представниками регулюючого органу Швеції (SSM) з обговорення питань щодо ефективності виконання робіт за проектом «Система забезпечення якості і контроль якості в медичній радіології в Україні».

Метою зустрічі було обговорення проблемних питань щодо реалізації проекту, встановлення пріоритетів роботи на 2012 рік з метою визначення найбільш ефективних шляхів забезпечення якості і контролю в медичній радіології в Україні.

Основними завданнями проекту «Система забезпечення якості і контроль якості в медичній радіології в Україні» є підвищення якості радіологічних процедур, вдосконалення законодавства в частині вимог до радіаційного захисту діагностичних та терапевтичних процедур, встановлення референтних діагностичних рівнів, вдосконалення системи підготовки медичних фізиків в Україні та забезпечення контролю дозоформуючих параметрів діагностичних апаратів.

Представником регулюючого органу Швеції (SSM) було відзначено про можливі ризики зупинення робіт за проектом в цілому в зв’язку з тривалим невиконанням МОЗ України окремих заходів проекту, відповідальним виконавцем за яким було визначено це міністерство. Зокрема, забезпечення реєстрації в Мінекономрозвитку України проекту міжнародної технічної щодо переоснащення рентгенорадіологічних відділів обладнанням для здійснення контролю якості діагностичного та терапевтичного обладнання з джерелами іонізуючого випромінювання. З цього приводу SSM буде направлено до МОЗ України відповідного листа.

Також, в рамках виконання робіт за означеним проектом 19-20 квітня 2012 року представниками Північної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України взято участь у роботі круглого столу за темою: «Підготовка вищими навчальними закладами Швеції, Росії, України фахівців з медичної фізики».

Зустріч була організована Київським національним університетом імені Тараса Шевченка за участю представників провідних ВУЗів Швеції, Росії та України.

Головним завданням круглого столу було вирішення питання розроблення типових програми навчання медичних фізиків в Україні, яка відповідала б міжнародним стандартам та програмам підготовки медичних фізиків інших країн.