???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Прийом в Державній інспекції ядерного регулювання України представників Національного Агентства з атомної енергії Республіки Польща (NAEA) на чолі із Президентом NAEA - Янушем Влодарські версія для друку
Прийом в Державній інспекції ядерного регулювання України представників Національного Агентства з атомної енергії Республіки Польща (NAEA) на чолі із Президентом NAEA - Янушем Влодарські

Прийом в Державній  інспекції ядерного регулювання України

представників Національного Агентства з атомної енергії Республіки Польща (NAEA)

на чолі із Президентом NAEAЯнушем Влодарські

 

 

27-30 березня 2012 року в Держатомрегулюванні України відбулась робоча зустріч із представниками Національного Агентства з атомної енергії Республіки Польща (NAEA) на чолі із Президентом NAEAЯнушем Влодарські, метою якої було обговорення питань подальшого співробітництва та обміну досвіду з актуальних питань.

Зазначена щорічна двостороння зустріч проводилась в рамках Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про оперативне сповіщення про ядерні аварії, обмін інформацією та співробітництво у галузі ядерної безпеки і радіаційного захисту від 24 травня 1993 року.

Експерти Держатомрегулювання України поінформували представників NAEA щодо структури та задач Держатомрегулювання та його організації технічної підтримки ДНТЦ ЯРБ, актуальної ситуації на ЧАЕС, регулювання питання щодо перетину державного кордону особами, що піддавалися опроміненню під час лікування.

Януш Влодарськи поінформував учасників щодо змін в польському ядерному законодавстві та організаційної структури  регуляторного органу.

Довідково: в 2009 році урядом Польщі було прийнято рішення про розвиток ядерної програми та будівництво першої АЕС на території Польщі. Перший блок майбутньої АЕС має бути збудований до 2020 року, а наступний до 2030 року. В зв’язку із цим проводиться багато робіт із удосконалення та розробки «ядерних законів».

Сторони обмінялися інформацією стосовно програм навчання інспекторів регулюючих органів України та Польща, а також стану імплементації Плану дій МАГАТЕ з підготовки до ЄВРО – 2012 в обох країнах.

Також експерти Держатомрегулювання України поінформували про досвід України щодо підготовки та проведення місії МАГАТЕ IRRS, що становив особливий інтерес польською сторони у зв’язку із майбутньою IRRS mission в Польщі.

В ході робочої зустрічі учасники обговорили порядок прийняття рішення щодо продовження експлуатації дослідницьких ядерних установок у понад проектний термін; порядок ліцензування персоналу дослідницького ядерного реактору, що безпосередньо приймають в управляння ядерною установкою. Система підготовки та підвищення кваліфікації персоналу дослідницького ядерного реактору, участь у зазначеному процесі регулюючого органу; порядок прийняття рішення про розміщення, проектування, будівництво енергоблоків АЕС. Плани Республіки Польща щодо розвитку в країні атомної енергетики.

Відповідно до програми робочої зустрічі представники NAEA відвідали ЧАЕС та ДНТЦ ЯРБ за окремими програмами.