???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» Прийом в Держатомрегулюванні України представників Шведського органу з радіаційної безпеки (SSM) та Державного департаменту США (U.S. Department of State) версія для друку
Прийом в Держатомрегулюванні України представників Шведського органу з радіаційної безпеки (SSM) та Державного департаменту США (U.S. Department of State)

Прийом в Держатомрегулюванні України

представників Шведського органу з радіаційної безпеки (SSM) та

Державного департаменту США (U.S. Department of State)

 

26 березня відбулася перша зустріч у рамках робочого візиту представників SSM до Держатомрегулювання України, у ході якої шведськими фахівцями було презентовано досвід SSM щодо впровадження та використання Intranet як ефективного інструменту внутрішніх комунікацій. Детально була представлена структура існуючого у Шведському органі з радіаційної безпеки ресурсу; висвітлені технічні аспекти функціонування Intranet (технічна підтримка та захист), питання створення та редагування контенту.

У ході зустрічі обговорювалися й можливості створення Intranet у Держатомрегулюванні України з метою оптимізації роботи регулюючого органу шляхом створення захищеного та надійного джерела інформації для працівників Держатомрегулювання України. Найближчим часом українською стороною будуть розроблені та передані обґрунтовані пропозиції щодо співробітництва у частині створення та підтримки нового інформаційного ресурсу.

Робочий візит 27 березня продовжила зустріч, на якій за участі представників Держатомрегулювання України, ДАУЗВ, SSM та U.S. Department of State обговорювалися питання організації та проведення широкої суспільної кампанії зі збору джерел іонізуючого випромінювання.

США в рамках Ініціативи зменшення глобальної загрози надає Україні безоплатну технічну допомогу в сфері підвищення безпеки та удосконалення контролю за розміщенням радіоактивних матеріалів. У рамках зазначеної допомоги планується запропонувати фізичним та юридичним особам, які володіють радіоактивними матеріалами та які з тих чи інших причин не можуть їх здати, прийняти ці радіоактивні матеріали безоплатно і без запровадження штрафних санкцій на зберігання до спеціалізованих підприємств. Проте для того, щоб звернути увагу населення на цю проблему та зацікавити у передачі радіоактивних матеріалів, що не стоять на державному обліку, до спеціалізованих підприємств необхідно провести масштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Методи, підходи до організації та проведення роботи з інформування населення з окреслених питань також були предметом обговорення під час цієї зустрічі. Держатомрегулювання України запропонувала використати в якості інструменту інформування населення сайт Uatom.org, що був створений за підтримки SSM, як додатковий інструмент Держатомрегулювання України для інформування громадськості з питань ядерної та радіаційної безпеки.

Візит закінчився обговоренням поточного стану реалізації проекту SSM 2009/3970 «Інформаційна підтримка Державної інспекції ядерного регулювання України: розробка сайту з питань ядерної безпеки, радіаційного захисту та нерозповсюдження ядерної зброї в Україні» (Uatom.org). В ході зустрічі обговорювалися:

-         поточний стан веб-сайту;

-         створення контенту (використовувані для наповнення веб-сайту інформаційні джерела);

-         покращення юзабіліті веб-сайту, технічне супроводження його роботи;

-         результати діяльності Редакційної колегії сайту з питань ядерної безпеки, радіаційного захисту та нерозповсюдження ядерної зброї в Україні;

-         вжиті та майбутні заходи з просування веб-сайту;

-         заходи пошукової оптимізації створеного веб-сайту.

У ході зустрічі ще раз було підкреслено, що для забезпечення достовірного та всебічного інформування громадськості про стан ядерної та радіаційної безпеки в Україні важливо використовувати авторитетні джерела інформації. Для досягнення зазначеної мети необхідно залучати до створення контенту визнаних фахівців, науковців у сфері використання ядерної енергії.

Спільно зі шведською стороною вироблено низку рекомендацій щодо покращення юзабіліті веб-сайту, які будуть впроваджені найближчим часом

Підбиваючи підсумки, Українська та шведська сторони наголосили на важливості та актуальності продовження проекту, особливо в світлі нових викликів, пов’язаних з аварією на АЕС «Фукусіма-1» в Японії.