???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук
Головна » Новини» Міжнародне співробітництво» 3-4 квітня цього року відбулося засідання Робочої групи з розгляду застосування гарантій в Україні версія для друку
3-4 квітня цього року відбулося засідання Робочої групи з розгляду застосування гарантій в Україні

3-4 квітня цього року відбулося засідання Робочої групи з розгляду застосування гарантій в Україні. У засіданні взяли участь представники МАГАТЕ, Держатомрегулювання України, Міненерговугілля, МЗС, МНС, НАН України, ДАЗВ України, НАЕК «Енергоатом» та всіх АЕС України.

Представники МАГАТЕ відзначили, що за останні 6 років відбулося значне зміцнення державної системи обліку та контролю ядерних матеріалів в України та покращення співпраці з Агентством, що дозволить МАГАТЕ застосовувати інтегровані гарантії в Україні та зменшити кількість інспекційних перевірок. Сторони обговорили ключові питання застосування Угоди про гарантії та Додаткового протоколу до цієї Угоди, розглянуті Підходи застосування інтегрованих гарантій, що наберуть силу з 1 травня 2012 року.

 Крім того, на засіданні були розглянуті технічні питання щодо підвищення ефективності та дієвості інспекцій МАГАТЕ на українських установках та узгоджені заходи щодо їх вирішення. До них відносяться питання застосування приладів верифікації відпрацьованого палива SFAT та DCVD на АЕС з реакторами ВВЕР та техніки безпеки інспекторів МАГАТЕ під час перевірок на АЕС тощо.