???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Липень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Україна готується до проведення стрес-тестів версія для друку
Україна готується до проведення стрес-тестів

З метою врахування уроків, що винесені з аварії на АЕС «Фукусіма-1»  Державна інспекція ядерного регулювання України за участю експлуатуючої організації НАЕК «Енергоатом» створила постійно діючу робочу групу.

Завдання цієї групи – опрацювання накопиченої інформації та висновків для подальшого комплексного аналізу проблем безпеки атомних станцій. За участю провідних проектних та експертних організацій члени робочої групи розробили план дій, важливою складовою якого є  проведення цільової позачергової перевірки та подальше підвищення безпеки АЕС України з урахуванням подій на Фукусіма-1 («stress-test»).

У підходах до проведення «стрес-тестів»  Держатомрегулювання враховує пропозиції Асоціації західноєвропейських органів регулювання ядерної безпеки (WENRA) щодо переоцінки безпеки європейських АЕС на основі всебічної та відкритої оцінки ризику. Слід зазначити, що в розробці технічних умов «стрес-тестів»  приймали участь експерти Держатомрегулювання України.

Заходи, заплановані робочою групою, будуть винесені на розгляд членів Консультативної ради з реакторної безпеки при Держатомрегулюванні України (Голова Ради – М.О.Штейнберг), яка відбудеться 13 травня.

Остаточне рішення щодо обсягів та термінів виконання додаткової позачергової поглибленої переоцінки безпеки енергоблоків АЕС України, а також термінів виконання перевірки результатів «стрес-тестів» буде затверджене на відкритому засіданні Колегії Держатомрегулювання України 19 травня 2011 р.

На тому ж засіданні Колегії будуть розглянуті вимоги до рівня безпеки енергоблоків №3 і №4 ХАЕС з урахуванням сучасних міжнародних стандартів та подій на АЕС Фукусіма-1