???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Вересень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 23 по 29 жовтня 2009 року версія для друку
Про результати наглядової діяльності Держатомінспекцій на АЕС з 23 по 29 жовтня 2009 року

В період з 23.10.09 р. по 29.10.09 р. Державними інспекціями з ядерної безпеки на АЕС України проводились перевірки дотримання Ліцензіатами вимог ядерного законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки. Держаними інспекторами проводились щоденні обходи та огляди обладнання АЕС, розглядались періодичні звіти з безпеки роботи АЕС, документи щодо проведення ремонтів, окремі технічні рішення, інструкції тощо. В тому числі:

Держатомінспекцією на ЮУАЕС

Проведено перевірку відомостей обсягів робіт на енергоблоку №1 запланованих у ППР-09.

Продовжуються розглядатися три робочі програми стосовно проведення візуально-вимірювального контролю внутрішньо корпусних пристроїв та визначення фактичних механічних характеристик металу елементів реактору енергоблоку №1 в ППР-09 з метою оцінки технічного стану та продовженню строку експлуатації.

Проконтрольовано проведення блочного протиаварійного тренування оперативного персоналу після 2-х тижневого курсу навчання у НТЦ. За результатами тренування надано 2 зауваження.

Прийнята участь у протиаварійному тренуванні з розгортанням кризового центру на ЗАЕС за тематикою «Комунальна аварія на ЗАЕС».

Проводиться планова інспекційна перевірка функціонування системи обліку та контролю ядерних матеріалів на ЮУ АЕС.

Прийнята участь у технічному опосвідченні 4 одиниць обладнання турбінного цеху №1.

Держатомінспекцією на РАЕС

Проведено спільний семінар з Товариством з безпеки установок та ядерних реакторів Німеччини на тему: "Порівняння підходів та обмін досвідом проведення експертиз безпеки АЕС" за участю представників Департаменту оцінки безпеки ядерних установок Держатомрегулювання.

Проведено планову інспекційну перевірку готовності ВП РАЕС до надійної та безпечної роботи протягом осінньо-зимового періоду 2009-2010 років.

Держатомінспекцією на ХАЕС

Прийнято участь у технічному опосвідченні 1 од. трубопроводів.

Розглянуто та узгоджено 2 технічних рішення.

Взято участь у випробуваннях каналів систем безпеки блоку № 1 та блоку № 2.

Закінчилась перевірка за темою: «Перевірка дотримання експлуатаційних характеристик при експлуатації технологічного обладнання». За результатами перевірки надано припис, де виявлено 5 зауважень.

Держатомінспекцією на ЗАЕС

Проведена перевірка виконання умов Окремого дозволу ОД №000196/26 на енергоблоці №3  до закінчення ППР-2009.

Взято участь в загальностанційному протиаварійному тренуванні.

Проведена позапланова перевірка за результатами аналізу попередніх  повідомлень та звіту про розслідування порушення в роботі АЕС.  За результатами перевірки надано припис.
   Держатомінспекцією на ЧАЕС

ДСП ЧАЕС на етапі припинення експлуатації. Реакторна установка та устаткування в стані неможливості виробництва електроенергії. Обладнання обслуговується згідно з графіками.

Розглянуто облікове порушення на блоці №3 при проведенні робіт. Створено комісію з розслідування з включенням до її складу представника Держінспекції.

Проведено розгляд та узгодження графіку технічного обслуговування обладнання та трубопроводів, які зареєстровані у Держінспекції.

Проконтрольовано проведення протиаварійного тренування для зміни №4 (загально станційне тренування «Повне загублення електричного  живлення власних потреб ЧАЕС»).

Закінчено планову перевірку ДСП ЧАЕС щодо стану реалізації проектів на об’єкті «Укриття». З 27.10.2009 триває участь у плановій перевірці ДСП ЧАЕС з інспекторами центрального офісу Держатомрегулювання.