???mainPage???


ПОШУК

Розширений пошук


«Серпень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
дата з:
по:


Головна » Новини» Офіційні повідомлення» Розповсюдження інформації, пов’язаної з чорнобильською тематикою (з використанням Інтернет-ресурсів) версія для друку
Розповсюдження інформації, пов’язаної з чорнобильською тематикою (з використанням Інтернет-ресурсів)

Розповсюдження інформації, пов’язаної з чорнобильською тематикою (з використанням Інтернет-ресурсів)

 

 

Такою була тема семінару-практикуму, який відбувся у Москві наприкінці лютого. Семінар пройшов в рамках регіонального проекту технічної кооперації МАГАТЕ. До участі у ньому долучилися представники трьох країн: України, Російської Федерації та Республіки Білорусь.

 

 

Україну представляли фахівці Держатомрегулювання, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, а також регіональних інформаційних, соціально-психологічних центрів.  Від Росії та Білорусії у семінарі взяли участь співробітники МЧС, Російсько-білоруського  інформаційного центру (РБІ) та його регіональних (російського та білоруського) відділень. Науковці також виявили значний інтерес до заходу. Вони були представлені Інститутом проблем безпечного розвитку атомної енергетики (ІБРАЕ) Російської академії наук, спеціалістами в галузі психології та соціології.

 

Учасники семінару презентували принципи та методи реалізації національних інформаційних політик у висвітленні чорнобильської тематики. Спеціалісти обмінялись практичним досвідом, планами на майбутнє та думками щодо особливостей  інформування з такого болючого для наших країн питання, як подолання наслідків аварії на ЧАЕС.

 

 

Під час практикуму були продемонстровані та проаналізовані кілька веб-сайтів, присвячених чорнобильській тематиці. Спеціалісти-психологи та соціологи розповіли про інформаційні потреби населення забруднених територій, познайомили слухачів семінару з системами дистанційного консультування та інформування громадськості. Психологи та PR-технологи зацікавилися досвідом інформування цільових груп населення та осіб, що приймають рішення. 

 

Презентація Російсько-білоруського  інформаційного центру продемонструвала його технічний та професійний потенціал. Спеціалісти Інституту проблем безпечного розвитку атомної енергетики Російської академії наук розповіли про використання інформаційних технологій у проектах інституту, про власні інформаційні продукти. Крім того, учасники семінару-практикуму мали можливість ознайомитися з роботою технічного кризового центру ІБРАЕ.  

Українські учасники семінару отримали чимало корисної інформації, яка допоможе в майбутньому ефективно будувати власну діяльність в інформаційній сфері.

Проте і виступи наших фахівців продемонстрували, що в Україні накопичений  цінний досвід. Представники українського МЧС розповіли про шляхи та механізми реалізації інформполітики України з питань подолання наслідків чорнобильської катастрофи.  Крім того, учасники семінару познайомилися з досвідом, підсумками та уроками інтернет-акції «Чорнобиль: 22 роки потому».

Змістовними та актуальними були виступи керівників регіональних  інформаційних центрів з Бородянки, Боярки та Славутича. Справжні ентузіасти своєї справи, висококваліфіковані спеціалісти, вони протягом багатьох років не тільки інформують громадян, але й надають їм психологічну підтримку.  Такий досвід необхідно зберігати та розповсюджувати – відзначили учасники семінару.

А головним висновком, який підтвердили всі виступаючі, стала теза про необхідність розробки та втілення спільної інформаційної політики з проблем подолання наслідків чорнобильської катастрофи.

 

Фото Олег АПАНАСЮК